baznashr

نتایج مرحله اول نظرسنجی بهترین برند تولید کننده موبایل در جهان

هفته پیش مرحله اول نظرسنجی بهترین برند تلفن همراه را برگزار کردیم و 18 نامزد مطرح را به چالش کشیدیم. قرار بر این بود تا از بین این 18 مورد، 6 مورد اول انتخاب و به دور دوم کشیده شوند تا از بین آنها، یک برند به عنوان بهترین برند تولید کننده موبایل در جهان انتخاب شود. نتایج کمی قابل پیش‌بینی بود، با این حال، غافلگیری‌هایی را هم در پی داشت.

تا لحظه نوشتن این مطلب، بیش از 12800 کاربر در نظرسنجی ما شرکت داشتند که سامسونگ و اپل -همانطور که پیش‌بینی می‌شد- در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفتند و برند محبوب سونی نیز سوم شد. تا اینجای کار همه چیز همانی بود که احتمالا شما نیز فکرش را می‌کردید. اما شاید بتوان عدم حضور اچ تی سی را در بین 6 برند اول کمی ناامیدکننده و غافلگیرکننده دانست. ورود اچ تی سی 10 (HTC 10) به بازار پس از افت نسبی تایوانی‌ها به نظر می‌رسید بتواند این دست این کمپانی را گرفته و از جا بلند کند.

نتایج نظرسنجی بهترین برند تولید کننده موبایل در جهان

ال جی سال گذشته 2 پرچمدار را روانه بازار کرد؛ این کمپانی کره‌ای با تولید گوشی های جی 5 (LG G5) و وی 20 (LG V20) نشان داد قابلیت‌های فراوانی در بخش‌های جدید داشته و قرارگیری آن در رتبه چهارم نظرسنجی بهترین برند تولید کننده موبایل جهان از نگاه کاربران گجت نیوز، محبوبیت این غول دیجیتالی را دربین کاربران ایرانی نشان داد. ال جی گوشی جی 6 را به عنوان یک برگ برنده نگه داشته و قطعا می‌تواند با ورود آن به پشت ویترین فروشگاه‌ها سود سرشاری را علاوه بر محبوبیت بیشتر نصیب خود کند.

حضور پررنگ چینی‌ها

چینی‌ها نیز در سال‌های اخیر بیکار ننشسته و محصولاتی ارزان‌قیمت و محبوب را به بازار فرستادند. کیفیت نسبتا بالای بدنه گوشی ها به همراه امکاناتی جالب توجه در کنار قیمتی پایین کاربران زیادی را به سمت استفاده از موبایل های چینی کشاند. البته در این بین شرکت‌هایی نظیر هواوی با تولید گوشی های رده‌بالا و پرچمداری نظیر پی 9 (Huawei P9) توانست سهم بزرگی از بازار ایران را در اختیار بگیرد که حضور این برند مطرح در رتبه پنجم نشان از محبوبیت بالای آنها دارد. البته اگر بخواهیم کل محصولات ساخت چین را در این لیست بررسی کنیم، خواهیم دید بیش از 33 درصد (یک‌سوم) از مجموع آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

آیا نوکیا بازمی‌گردد؟

اما نوکیا چرا؟ اسم نوکیا با نوستالژی و خاطره برای همه ایرانیان همراه است. شاید همه ما اولین گوشی موبایلی که در دست گرفتیم، یکی از محصولات این کمپانی فنلاندی باشد. اما همانطور که می‌دانید، با ورود گوشی های هوشمند و توسعه سیستم‌عامل‌هایی نظیر اندروید و iOS، نوکیا از قافله عقب ماند و بقیه ماجرا که همه از آن اطلاع دارند. حال این کمپانی دوباره برگشته و قصد رسیدن به روزهای اوج خود را دارد. کاربران گجت نیوز نشان این شرکت «دوباره فنلاندی شده» را مورد لطف خود قرار داده و آن را بالاتر از برندهایی مانند اچ تی سی و شیائومی دانستند. ما نیز امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، این نشان محبوب را روی گوشی های باکیفیتی ببینیم.

پس 6 برند اول رای‌گیری ما شامل موارد زیر هستند که به دور دوم کشیده شده‌اند: سامسونگ اپل سونی ال جی هواوی نوکیا

نظرسنجی نهایی از ساعت 22:00 امشب آغاز خواهد شد.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

پربازدیدترین مطالب