baznashr

پیشرفت روزافزون تکنولوژی و عرضه نرم افزارهای مختلف، زندگی ما را آسان‌تر از همیشه کرده است. اما آسان شدن زندگی همیشه به معنی وجود ابزارهای متنوع و جدید نبوده و نباید از تکنولوژی، تنها برای خودمان استفاده کنیم. کوررنگی بیماری آزاردهنده‌ای است که مبتلایان به آن، سوختن و ساختن را طی زمان آموخته‌اند. اما حالا مایکروسافت با معرفی اپلیکیشن Color Binoculars به‌کمک این افراد آمده و می‌خواهد آنها را در تشخیص رنگ‌ها از یکدیگر، یاری کند.

البته این اولین باری نیست که شرکت‌های مختلف با تکیه بر تکنولوژی، به‌ دنبال راهی برای کمک به بیماران مبتلا به کوررنگی هستند. پیشتر نیز عینک‌های EnChroma برای مبتلایان به کوررنگی عرضه شده بود. ولی حالا مایکروسافت اپلیکیشنی مخصوص را برای دارندگان گوشی‌های مجهز به iOS عرضه کرده که می‌تواند به این افراد در دیدن دنیا به رنگ واقعی، کمک بسزایی نماید.

طبق گفته مایکروسافت، اپلیکیشن Color Binoculars با هر سه نوع این بیماری سازگار است:

  • سرخ دشوار بینی، کاهش حساسیت به نور قرمز
  • سبز دشوار بینی، کاهش حساسیت به نور سبز
  • آبی دشوار بینی، کاهش حساسیت به نور آبی

اپلیکیشن Color Binoculars می‌تواند با تغییر رنگ‌های مختلف، توانایی تمییز دادن آنها از یکدیگر را آسان‌تر کرده و نیاز کاربران به عینک‌های سفارشی یا لنزهای چشمی را برطرف سازد. به عنوان مثال Color Binoculars با شفاف‌تر کردن رنگ قرمز و تیره‌تر کردن رنگ سبز، توانایی تمییز دادن این رنگ‌ها از یکدیگر را برای افرادی که نمی‌توانند سبز و قرمز را از یکدیگر جدا کنند، فراهم می‌سازد.

متاسفانه فعلا خبری از عرضه اپلیکیشن Color Binoculars برای سیستم عامل اندروید نیست، اما کاربران می‌توانند با مراجعه به اپ استور، این اپلیکیشن فوق‌العاده کاربردی را به صورت رایگان برای iOS دریافت کنند.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

پربازدیدترین مطالب