baznashr

واکنش سامسونگ به ویدئو گلکسی نوت 7 در بازی GTA V پس از دو هفته

on .

واکنش سامسونگ به ویدئو گلکسی نوت 7 در بازی GTA V پس از دو هفته

بدون شک اخبار مربوط آتش گرفتن گلکسی نوت 7 (Galaxy Note 7) به این زودی‌ها از ذهن طرفداران پاک نمی‌شود مخصوصا اینکه یکی از کاربران با توسعه و عرضه یک ماد برای بازی GTA V، از پرچم دار سامسونگ به عنوان یک بمب چسبنده (Sticky Bomb) در این بازی استفاده کرد. حالا دو هفته از عرضه این ماد و ویدئوهای آن در یویتوب می‌گذرد و سامسونگ با طرح شکایت DMCA -که مخصوص وب‌سایت‌ها، موتورهای جستجو و سرویس‌های اینترنتی که قوانین کپی رایت را رعایت نمی‌کنند، است- گوگل را مجبور به حذف ویدئو گلکسی نوت 7 در بازی GTA V از یکی از کانال‌های یوتیوب کرده است.

مسئله‌ عجیبی که در این میان وجود دارد، این است که سامسونگ تنها خواستار حذف ویدئو گلکسی نوت 7 در بازی GTA V از کانال HitmanNiko شده و همچنان کاربران می‌توانند ویدئوی اصلی و دیگر ویدئوهایی که کاربران به اشتراک گذاشته‌اند را در یوتیوب مشاهده کنند. ما هنوز نمی‌دانیم که صاحب این کانال بابت چنین حکمی خواستار تجدید نظر شده یا نه، اما به نظر نمی‌رسد که HitmanNiko هیچ بندی از قوانین کپی رایت را نقض کرده باشد. به همین جهت، حتی گوگل و سرویس یوتیوب نیز مجبور به حذف ویدئو گلکسی نوت 7 در بازی GTA V از این کانال نبوده‌اند. به هر صورت زمانی که کاربران بخواهند این ویدئو را از کانال HitmanNiko مشاهده کنند، با پیغام زیر رو به رو می‌شوند:

این ویدئو به خاطر نقض قوانین کپی رایت شرکت سامسونگ و نهادهای وابسته به آن، در دسترس نیست.

اگرچه انتظار می‌رفت که سامسونگ به خاطر استفاده از گلکسی نوت 7 در بازی بزرگی همچون GTA V به عنوان یک بمب ساعتی واکنش شدیدی نشان دهد، اما به نظر می‌رسد مدیران تنها به حذف یکی از ویدئوهای موجود در یوتیوب بسنده کرده‌اند. از طرف دیگر، با معتبر شمرده شدن شکایت DMCA سامسونگ توسط گوگل، مشخص نیست که مدیران این کمپانی کره‌ای به دنبال حذف دیگر ویدئوهای موجود در یوتیوب خواهند بود یا نه.

اما نباید فراموش کرد که پاک کردن یک ویدئو از اینترنت کار آسانی نیست!

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

شبکه های اجتماعی