baznashr

ثبت‌نام برای ورود به اولین کشور فضایی با نام Asgardia آغاز شد

on .

شاید عنوان این خبر شما را به یاد فیلم‌های علمی-تخیلی بیندازد، اما به تازگی مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا (AIRC) طی بیانه‌ای، از برنامه‌های خود برای برپایی اولین کشور فضایی با نام Asgardia سخن گفته و اذعان داشته که این کشور، به صورت کاملا مستقل از زمینی‌ها فعالیت خواهد داشت. در کنفرانس خبری اخیری که در پاریس برگزار شد، دکتر Igor Ashurbeyli با اشاره به اهداف قانونی، فلسفی و علمی و مسائل پیرامون کشور فضایی Asgardia، از مردم زمین خواست تا برای نام‌نویسی به عنوان اولین شهروندان این کشور، در طراحی پرچم و دیگر نمادهای آن همکاری کنند.

همانطور که در بالا گفته شد ، نام این شهر آزگاردیا (Asgardia) انتخاب شده که با الهام از شهر آسمانی آزگارد یا آسگارد در اساطیر اسکاندیناوی که بیشتر با مجموعه فیلم های ثور یا تور (به انگلیسی: Thor ) میان مردم شناخته شده ، انتخاب شده است.دکتر Ashurbeyli فلسفه انتخاب این نام را وحدت میان مردم و نشان دادن یکی بودن آنها اعلام کرده است.

رهبر این پروژه با اشاره به رویای ابدی بشر برای خروج از زمین و توسعه محل زندگی خود به جایی خارج از کره زمین، اذعان داشت که هدف فلسفی از برپایی Asgardia، ایجاد آینه‌ای از بشریت در فضا بوده که موارد قومی، نژادی و مذهبی درگیر آن نمی‌شوند.

تنها مناقشات سیاسی پایان ناپذیر میان کشورهای مختلف می‌تواند بسیاری از افراد را به فکر بیرون رفتن از کره زمین بیندازد. به همین جهت شاید هرگز کشور فضایی Asgardia را در جدل‌های سیاسی کوچک و بزرگی که در سیاره زمین وجود دارد، مشاهده نکنید. آنها تنها می‌خواهند به عنوان عضوی از ایالات متحده آمریکا شناخته شوند و در هیچ زمینه دیگری دخالت نخواهند داشت.

با کمی دقت، می‌بینید درگیری میان زمینی‌ها و کشورهای مختلف، تمامی ندارد. برای جلوگیری از ایجاد هر مشکلی در فضا، آنها نیازمند تدوین قوانینی کاملا جدید در رابطه با اینکه شرکت‌ها و کشورهای مختلف چگونه در فضا به جستجو پرداخته و کارهای تحقیقاتی خود را انجام دهند، بوده و باید زمینه دسترسی رایگان برای کشورهای در حال توسعه یا کمتر توسعه پیدا کرده را نیز فراهم کنند.

اولین کشور فضایی با نام Asgardia

در اطلاعاتی که مدیران این پروژه جاه‌طلبانه ارائه کرده‌اند، صراحتا اعلام شده که دانشمندان می‌توانند در Asgardia، تحقیقات خود را بدون هیچ حد و مرزی انجام دهند. شاید این صحبت‌ها شما را به یاد فیلم‌های علمی-تخیلی و انجام آزمایش‌های “نادرست” یا ترسناک بیندازد. علاوه بر این، اولین کشور فضایی با نام Asgardia که قرار است خارج از سیاره زمین برپا شود، می‌تواند از زمینی‌ها در برابر سیارات مختلف، تشعشعات کیهانی و شعله های خورشیدی محافظت نماید.

با توجه به صحبت‌های Ashurbeyli، اولین کشور فضایی با نام Asgardia قرار است با استفاده از یک یا چند ماهواره اصلی با مجموعه‌ای از شبکه‌های کوچک‌تر و پلتفرم محافظ فضا شکل گیرد. احتمالا حس کنجکاوی شما هم با شنیدن این جملات مبهم برای روش کار Asgardia برانگیخته شود، اما متأسفانه اینها تمام اطلاعاتی هستند که مدیران پروژه در اختیار کاربران قرار دهند.

البته آنها قول داده‌اند که عدم انتشار اطلاعات بیشتر برای این نیست که آنها هیچ ایده‌ای در مورد پروژه خود ندارند بلکه آنها منتظر همکاری کشورها، شرکت‌ها و دانشمندان مختلف هستند. مدیران این پروژه نمی‌خواهند افراد دیگر را با دیدگاهی که خودشان دارند، محدود کنند.

به هر صورت کسانی که می‌خواهند به عنوان اولین شهروندان این کشور فضایی شناخته شوند، می‌توانند با مراجعه به سایت Asgardia نام خود را ثبت کنند. باید اشاره کنیم که 100 هزار نفر اول در اولویت خواهند بود. همچنین از افرادی که در این پروژه انتخاب می‌شوند، برای طراحی پرچم، نشان‌ها و سرود ملی کمک گرفته خواهد شد.

شاید این طرح بسیار خطرناک و ریسک‌پذیر باشد، اما مهندسین مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا به قدری از کار خود اطمینان دارند که زمان ارسال اولین ماهواره به فضا را سال آینده اعلام کرده‌اند.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

شبکه های اجتماعی