baznashr

یکی از مهمترین مزیت‌های لامپ های ال ای دی این است که این نوع لامپ‌ها از مصرف انرژی بسیار پایین‌تری نسبت به لامپ‌های رشته‌ای معمولی برخوردار هستند. اواخر هفته گذشته شرکت فیلیپس (Philips) با همکاری شهرداری دوبی، از کم ‌مصرف ‌ترین لامپ ال ای دی جهان رونمایی کرد که در مقایسه با لامپ رشته‌ای معمولی، بیش از 90 درصد مصرف انرژی را کاهش داده و تا 15 برابر بیشتر از آنها عمر می‌کند.

این پروژه که با نام پروژه لامپ دوبی (Dubai Lamp) معروف است، با هدف عمومی تشویق به توسعه پایدار، عملیاتی شده و هدف اختصاصی آن نیز این است که مصرف انرژی را تا سال 2030 در دوبی، 30 درصد کاهش دهد.

لامپ دوبی ، کم مصرف ترین لامپ ال ای دی جهان است

فیلیپس با تولید لامپ ال ای دی بیگانه نیست؛ لامپ ال ای دی Hue محصولی از این شرکت است که یکی از شناخته‌شده‌ترین لامپ های ال ای دی هوشمند جهان بوده و در بسیاری از استادیوم‌ها و شهرهای بزرگ دنیا به عنوان روشنایی استفاده می‌شود. حالا فیلیپس با همکاری شهرداری دوبی، اولین لامپ ال ای دی با 200 لومن در وات (lm/w) را ساخته و آن را تجاری‌سازی کرده که با توجه به مشخصات فنی آن، در واقع کم مصرف ترین لامپ ال ای دی جهان نیز لقب خواهد گرفت.

فیلیپس از کم‌ مصرف‌ ترین لامپ ال ای دی جهان رونمایی کرد

این پروژه شامل 4 عدد لامپ ال ای دی است که هر کدام از آنها در رنگ‌های «آفتابی سرد» و «سفید گرم» در دسترس هستند. مشخصات این لامپ‌ها نیز عبارت است از یک لامپ شمعی 1 وات 200lm با پایه E14 ، یک لامپ کلاسیک 2 وات 400lm با پایه E27 و یک لامپ کلاسیک 3 وات 600lm با پایه E27.

این لامپ‌ها با هدف جایگزینی با لامپ‌های رشته‌ای معمولی 25 وات، 40 وات و 60 وات و متناسب با ولتاژ اصلی شهر دوبی که 220-240 ولت است، طراحی شده‌اند. چهارمین لامپ نیز یک لامپ ال ای دی 3 وات و 12 ولت مدل MR16 Spot است که با هدف جایگزینی با لامپ هالوژن نقطه‌ای 50 وات و 12 ولت طراحی شده است.

همایش لامپ دوبی هفته گذشته در محل نمایشگاه «آب، انرژی، تکنولوژی و محیط» در دوبی، امارات متحده عربی، آغاز به کار کرده و تا آخر سال جاری میلادی ادامه خواهد داشت. در این همایش، طرح‌ها و ایده‌هایی جهت عملیاتی کردن این پروژه مطرح خواهد شد. هنوز از قیمت این لامپ‌ها خبری در دست نیست.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

پربازدیدترین مطالب