baznashr

شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که دیزنی (Disney) اقدام به طراحی و تولید ربات کند. اما همین چند روز پیش بود که ربات جهنده دیزنی (Disney hopping robot) توسط تیم تحقیقاتی این شرکت معرفی شد.

این ربات جهنده‌ی یک پا، بیشتر به یک پوگو استیک (چوب جهنده) اتوماتیک شبیه است، اما در دل خود از تکنولوژی جالبی برای سرپا ماندن استفاده می‌کند.

دیزنی از ربات جهنده خود رونمایی کرد؛ جهش به سبک تایگر!

ربات جهنده دیزنی جهت حفظ تعادل خود از یک محرک الاستیک خطی موازی (LEAP) و یک محرک صوتی فنری موازی با دو فنر فشرده بهره برده است. دو موتور خودکار نیز در این ربات استفاده شده تا قدرت لازم جهت انجام حرکات جهشی را به ربات منتقل نماید.

ربات جهنده دیزنی احتمالا در قالب یکی از شخصیت‌های انیمیشن به بازار عرضه شود

در حالی که این ربات جهنده ظاهرا از تکنولوژی خیلی پیچیده‌ای استفاده نمی‌کند، اما این قابلیت را دارد که بدون نیاز به کنترل انسان، در اطراف پرسه بزند. شاید تنها مشکل ربات جهنده دیزنی این است که فقط 7 ثانیه قادر به جهیدن است و پس از آن به زمین می‌افتد. البته باتوجه به اینکه این نسخه، یک نمونه آزمایشی از این ربات است، قطعا دیزنی در نسخه‌های بعدی، این مشکل را حل خواهد کرد.

دیزنی از ربات جهنده خود رونمایی کرد؛ جهش به سبک تایگر! تا این لحظه، هنوز از زمان تولید انبوه و عرضه‌ی این ربات سخنی به میان نیامده است، اما با توجه به نحوه حرکت و بالا و پایین پریدن آن، به راحتی می‌توان حدس زد که ربات جهنده دیزنی قرار است در زیر پوست زرد و سیاه یکی از شخصیت‌های کارتونی شرکت دیزنی، یعنی تایگر (Tigger) در انیمیشن زیبای وینی پو (Winnie the Pooh) که با دم خود بالا و پایین می‌پرید، ساخته شود. البته گزینه بعدی، بازوی یک ربات است که قصد دارد بشریت را نابود کند. در هر صورت باید صبر کرد و دید که ربات جهنده دیزنی قرار است چه جزییاتی داشته باشد.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

پربازدیدترین مطالب