baznashr

خیلی از اوقات پیش می‌آید که کاربران اندرویدی به دیوایس‌های اپل علاقه‌مند می‌شوند و از پلتفرم موبایل گوگل خداحافظی می‌کنند. قطعا عکس این حالت نیز وجود دارد و خیلی از کاربران آی او اس به پرچمداران اندرویدی علاقه‌مند می‌شوند و از پلتفرم قبلی خود مهاجرت می‌کنند؛ حالا به نظر می‌رسد که گوگل در سیستم عامل اندروید ۷.۰ قصد دارد این کار را بسیار راحت‌تر کند.
زمانی که شما یک اسمارت فون یا تبلت اندرویدی خریداری می‌کنید که اندروید ۷ نوقا بر روی آن به صورت پیش‌فرض نصب شده است، همان ابتدای کار ازتان می‌پرسد که اگر تمایل دارید اطلاعات قبلی خود را از از یک دیوایس اندرویدی دیگر و یا یک اکانت گوگل بازیابی کنید تا نیازی به انجام مجدد تمام تنظیمات و اطلاعات نداشته باشید.

اندروید ۷.۰ مهاجرت کاربران از آی او اس را آسان‌تر می‌کند حالا در سیستم عامل اندروید ۷.۰ یک گزینه‌ی سوم نیز اضافه شده است که به کاربران اجازه می‌دهد عملیات بازیابی و انتقال اطلاعات را از یک دیوایس دارای سیستم عامل آی او اس انجام دهند. با انتخاب این گزینه کاربران به سایت android.com/switch منتقل می‌شوند. در این سایت به کاربران این امکان داده می‌شود که یک اکانت جیمیل بسازند و عملیات انتقال اطلاعات شامل تصاویر، دفترچه مخاطبان، موزیک‌ها و اپلیکیشن‌های مورد علاقه (آنهایی که داخل گوگل پلی وجود دارند) از این طریق انجام بگیرد.

البته با این که سیستم عامل اندروید ۷.۰ این امکان را بدون هیچ محدودیتی در اختیار کاربران می‌گذارد، اما باید بدانید که روند کار چندان هم آسان نیست و به طور مثال برای انتقال لیست مخاطبان لازم است که یک روند پنج مرحله‌ای را طی کنید که به یک فایل vCard، یک اکانت جیمیل و استفاده از iCloud نیز نیاز دارد. انتقال تصاویر و موزیک‌ها نیز تقریبا همین روند را دارد و باید از طریق سرویس‌های گوگل فوتوز و گوگل پلی موزیک انتقال اطلاعات انجام شود.

جالب است بدانید که اپل هم چنین قابلیتی را برای کاربران اندروید قرار داده است و از طریق برنامه‌ی Move to iOS، این دسته از کاربران می‌توانند اطلاعات خود را به طور کامل به آی‌دیوایس جدید خود انتقال دهند. حالا باید دید که بعد از معرفی آیفون ۷ و ۷ پلاس و با در نظر گرفتن که گلکسی نوت ۷ نیز در بازار حاضر است، کدام یک از دو غول تکنولوژی موفق می‌شوند که کاربران بیشتری را از پلتفرم رقیب به سمت خود جذب کنند.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

پربازدیدترین مطالب