baznashr

واردات خودروهای آمریکایی در ماه‌های قبل یکی از سوژه‌های مهم خبری بود که سرانجام آن به ممنوع ورود خودروهای آمریکایی به ایران منجر شد.

اما از آنجا که قوانین مناطق آزاد هر کشور با قوانین سرزمین اصلی فرق دارد، ورود این خودروها در مناطق آزاد کشور همچنان ادامه داشت. 

با بالاگرفتن مباحث مربوط به ورود خودروهای آمریکایی در رسانه‌‌های عمومی و تخصصی، زمزمه‌ی ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی در مناطق آزاد به گوش رسید.

روز چهارشنبه ۹ تیرماه ۹۵، زمزمه‌ها به حقیقت تبدیل شد و اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه‌ی اقتصادی در نامه‌ای خطاب به مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد از آن‌ها خواست تا ورود خودروهای آمریکایی را ممنوع کنند.

در حکم ترکان آمده است:

با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار هشتم اردیبهشت ۱۳۹۵ کارگران با ایشان و تاکید معظم له بر جلوگیری از واردات خودروهای آمریکایی که می‌فرمایند «‌خود آمریکایی‌ها به علت مصرف زیاد و سنگین بودن این خودروها، رغبتی به خرید آنها ندارند؛ حالا در این شرایط ما بیاییم و از فلان کارخانه رو به ور شکستگی آمریکا خودرو وارد کنیم؟! مدیران و مسئولان در مقابل فشارهای پنهانی که در این زمینه ها وارد می‌شود بایستند و جدا نگذارند این قبیل مسائل انجام شود». مقتضی است در اجرای اوامر مقام معظم رهبری از ورود خودروهای سواری ساخت کشور مزبور به محدوده مناطق آزاد خودداری کنید.

ورود خودروهای آمریکایی به مناطق آزاد ممنوع شد

لینک منبع : zoomit.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

پربازدیدترین مطالب