baznashr

اومواموا ، میهمان ناخوانده منظومه شمسی؛ فضاپیمای بیگانه یا تکه سنگی سرگردان (گجت تی وی)

on .

اومواموا ، میهمان ناخوانده منظومه شمسی؛ فضاپیمای بیگانه یا تکه سنگی سرگردان (گجت تی وی)

اومواموا نام شیئی ناشناس و میهمانی ناخوانده برای منظومه شمسی است که شبیه هیچ جسمی که تاکنون دیده شده نبوده و ممکن است یک فضاپیمای بیگانه باشد. در ادامه با ویدیوی اختصاصی گجت نیوز در مورد این شی عجیب همراه باشید.

اوایل سال 2017 ستاره شناسان جسمی عجیب را در فضا کشف کردند که ممکن است اولین شی از منظومه ای دیگر باشد. احتمالاتی وجود دارد که این شی عجیب تکه ای از یک سیاره در خارج از منظومه شمسی باشد. شکل عجیب آن نظر متخصصین تیم (Breakthrough Initiatives) را به خود جلب کرده است چرا که ممکن است این اولین نشانه های حیات بیگانه باشد. محققین از تلسکوپ رادیویی (Robert C. Byrd Green Bank Telescope) برای نگاه دقیق تر به این مهمان ناخوانده استفاده می کنند.

ماموریت کلی (Breakthrough Initiatives) تحقیق به دنبال لکه ای از حیات در مرز های خارجی کره زمین است. این داشنمندان که تحت عنوان ماموریت 100 میلیون دلاری فعالیت می کنند، حالا با شی ای غیر معمول در دیدرس خود سر و کار دارند و نام آن را اومواموا گذاشته اند.

آیا اومواموا فضاپیمای فرازمینی ها است؟

اومواموا باریک است و با جنس براقی که دارد به هیچ شی ای که تاکنون در منظومه خورشیدی دیده شده شباهت ندارد. این شکل کلی اومواموا است که نظر دانشمندان را به خود جلب کرده و معتقدند اگر فضاپیمای فرازمینی ها وجود داشته باشد چیزی شبیه به اومواموا است.

محققین تیم Breakthrough Initiatives با شواهدی که در دست دارند بر آن شده اند که از روی زمین توسط تلسکوپ رادیویی Robert C. Byrd Green Bank Telescope نگاه دقیق تری به این مهمان بیگانه بیاندازند. امواموا 186 میلیون مایل از زمین فاصله دارد؛ فاصله ای دو برابر فاصله کنونی زمین تا خورشید. اگر اومواموا از خود هر گونه پیام رادیویی را ساطع کند در کمتر از یک دقیقه پیام آن توسط تلسکوپ رادیویی دریافت می شود. احتمال اینکه اومواموا یک فضاپیما فرازمینی باشد بسیار کم بوده و بیشتر شبیه به تکه ای جدا شده از یک سیاره است.

در هر صورت دانشمندان و محققین در حال بررسی و کسب اطلاعات جدیدی از اومواموا هستند و انتظار می‌رود آن ها بتوانند به ساختار و ترکیبات شیمیایی اش پی ببرند؛ اما باید به سرعت عمل کنند، چرا که تخمین زده شده اومواموا، این مهمان ناخوانده تا ژانویه 2019 ما را به مدت نامعلومی ترک خواهد کرد.

لینک منبع: گجت نیوز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران