baznashr

تماشا کنید: موجودات فضایی چه شکلی هستند؟ (دوبله فارسی گجت نیوز)

on .

ما همیشه کنجکاویم تا در خصوص شکل ظاهری موجودات فضایی اطلاعاتی را کسب کنیم. به عقیده بسیاری از دانشمندان، به جز کره زمین در جایی از دریای بیکران هستی موجوداتی هوشمند در حال زندگی هستند، ولیکن فاصله زیاد آن‌ها با ما باعث شده تا هیچگاه با یکدیگر برخوردی نداشته باشیم.

تا بدین لحظه، هیچ یک از تحقیقات نتوانسته به طور قطع ثابت کند که این موجودات دارای چه شکل، اندازه و رنگی هستند. با این اوصاف، دانشمندان صفاتی را برای این موجودات در نظر گرفته‌اند که محال است بیگانگان بدون آن‌ها زندگی کنند:

  • زندگی روی خشکی و توسعه تکنولوژی راکت‌ها
  • دید دو چشمی تا همانند انسان‌ها بتوانند فواصل را حدس بزنند
  • چشمانی نزدیک به مغز، به خاطر فاصله کم زمانی دریافت سیگنال های مغزی و عملکرد
  • داشتن حداقل 2 پا برای راه رفتن
  • و همچنین داشتن دست‌هایی با حداقل 3 انگشت تا بتوانند ابزار را به راحتی در دست بگیرند

این‌ها تماما صفاتی هستند که برای این موجودات فضایی می‌توان حدس زد و انتظار داشت تا آن‌ها به این سبک و سیاق خلق شده باشند؛ بنابراین موجودات فضایی تا حدودی شبیه به ما خواهند بود و به نوعی انسان نما هستند.

توصیف دانشمندان از شکل ظاهری و زندگی موجودات فضایی

کلینتون ریچارد داوکینز (Clinton Richard Dawkins)، نام یک دانشمند بریتانیایی رفتارشناس، زیست شناس فرگشتی و همچنین نویسنده‌ی کتاب های علمی عمومی است. به عقیده وی این قضیه چنان هم عجیب به نظر نمی‌رسد. او می‌گوید:

بلوک‌های بیولوژی شبیه به پروتئین و دی ان ای، می‌توانند در هر جایی از جهان ساخته شوند.

موجودات فضایی چه شکلی هستند

اگر واقعا چنین چیزی درست باشد، زندگی موجودات فضایی تقریبا شبیه به انسان‌ها خواهد بود. در واقع باید در انتظار بیگانگانی باشیم که همانند انسان‌ها هم راه می‌روند و هم صحبت می‌کنند. هرچند در اینجا خورشید همه چیز را با چالشی مواجه می‌کند. نیل دیگراس تایسون (Neil deGrasse Tyson)، یک اخترفیزیکدان آمریکایی و مروج علم است. او در این خصوص می‌گوید:

موجودات فضایی نیز ممکن است همانند ما از مواد شیمیایی نظیر هلیوم، کربن و اکسیژن ساخته شده باشند، اما این بدان معنا نخواهد بود که حتما شکل ظاهری آن‌ها هم شبیه به ما انسان ها باشد. اگر همه چیز به همین شکل باشد، قطعا زندگی هوشمندانه‌ای در جای دیگری از جهان بیکران هستی توسط بیگانگان و درست همانند ما بر روی زمین، در جریان است.

به راستی که موجودات فضایی چه شکلی هستند؟ دیدگاه خود را در ارتباط با این مقاله از بخش نظرات زیر همین مطلب، با ما به اشتراک بگذارید.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

شبکه های اجتماعی