baznashr

چیپست کوالکام اسنپدراگون 830 در راه است

on .

طی سال های گذشته شرکت کوالکام در زمینه تولید چیپست برای گوشی های هوشمند شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است. هم اکنون بسیاری از کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند از تراشه های این شرکت در محصولات خود استفاده می‌کنند. به تازگی خبرهایی از چیپست کوالکام اسنپدراگون 830 که در سری تراشه های سطح بالا و حرفه ای این کمپانی قرار می‌گیرد، منتشر شده است. 

در سال 2015 تراشه اسنپدراگون 810 به عنوان پرچمدار چیپست های کوالکام معرفی شد و از طرفی این محصول سطح بالا و حرفه ای بر روی بسیاری از گوشی های پرچمدار شرکت های مشهور قرار گرفت. اما متاسفانه این تراشه از مشکلات مربوط به داغ شدن غیر طبیعی رنج می‌برد و به همین دلیل پس از عرضه محصولات موفق طی این سال ها، اعتبار کوالکام زیر سوال رفت. هر چند بعدها با ارائه آپدیتی جدید این مشکل تا حدی رفع شد.

اما این بار نوبت به نسخه اسنپدراگون 820 رسید. مدلی که برای گوشی های هوشمند نیمه اول سال 2016 ساخته شده بود. خوشبختانه این تراشه با مشکلات مربوط به گرما و داغ شدگی غیر طبیعی مدل پیشین مواجه نبود و از طرفی قدرت پردازشی آن در بنچمارک های مختلف به همگان اثبات شد. هم اکنون این تراشه قدرتمند بر روی گوشی های پرچمدار و سطح بالایی همچون گلکسی اس 7، گلکسی اس 7 اج، اچ تی سی 10، ال جی جی 5، ای جی وی 20، شیائومی می 5 و یک سری دیگر از گوشی های حرفه ای در حال استفاده شدن است.

اما در ادامه کار شرکت کوالکام نسخه ای جدید به نام اسنپدراگون 821 را معرفی کرد که شباهت بسیار زیادی به مدل 820 داشت و از معماری مشابهی استفاده می‌کرد. کوالکام در این نسخه جدید تنها میزان فرکانس هسته ها را افزایش داده بود که بر اساس بنچمارک ها به میزان کمی قدرت پردازشی نسبت به نسل گذشته افزایش یافته بود.

اما همان طور که انتظار می‌رفت چیپست کوالکام اسنپدراگون 830 قرار است برای گوشی های هوشمندی که در سال 2017 تولید می‌‌شوند مورد استفاده قرار گیرد. بر اساس آخرین شایعات منتشر شده تراشه کوالکام اسنپدراگون 830 از معماری 10 نانومتری استفاده خواهد کرد و البته جالب است بدانید که شایعه شده است، شرکت سامسونگ در آینده این سری از چیپست ها را برای کوالکام تولید خواهد کرد.

در هر صورت امروز خبر رسید که اطلاعات مربوط به چیپست کوالکام اسنپدراگون 830 در وب سایت صادرات و واردات کشور هند با نام Zauba منتشر شده است. این تراشه که با اسم مدل MSM8998 شناخته می‌شود احتمالا به منظور فروش از امریکا وارد هند شده است. همان طور که در تصویر زیر شاهد هستید این تراشه در یک گوشی هوشمند مجهز به میزان حافظه رم چهار گیگابایتی از نوع LPDDR4 با میزان حافظه داخلی پیشفرض 64 گیگابایتی قرار گرفته بود. این دسته از گوشی ها که نمونه هایی اولیه و آزمایشی به حساب می‌آیند، در هند نزدیک به 1541 دلار ارزش گذاری شده‌اند. البته بهتر است خیلی به قیمت این دسته از گوشی ها توجه نداشته باشید زیرا هنوز اطلاعات دقیقی از آنها نداریم. در هر صورت به نظر می‌رسد که شرکت کوالکام در حال تست کردن و آزمایش دقیق پرچمدار جدید تراشه های خود بوده و در واقع به همین دلیل است که آن را به این کشور صادر کرده است.

چیپست کوالکام اسنپدراگون 830 در راه است در هر حال بهتر است بدانید که تراشه کوالکام اسنپدراگون 830 رقیب مستقیم چیپست سامسونگ اگزینوس 8895 به حساب خواهد آمد. بر اساس شایعات منتشر شده تراشه اگزینوس 8895 قرار است درون گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ قرار بگیرد. اما مهمترین و البته جالب ترین قضیه در مورد این دو تراشه آن است که احتمالا چیپست کوالکام اسنپدراگون 830 را شرکت سامسونگ تولید خواهد کرد و در سمت دیگر ماجرا اگزینوس 8895 نیز توسط این کمپانی تولید خواهد شد؛ بله درست است. همان طور که متوجه شدید رقیب چیپست انحصاری سامسونگ را دوباره همین کمپانی کره ای تولید خواهد کرد.

هر دو تراشه از معماری 10 نانومتری برخوردار خواهند بود. باید منتظر ماند و دید که کدام یک از آنها می‌تواند عملکرد بهتری در تست ها داشته باشد. بر اساس گزارشات منتشر شده، تراشه کوالکام اسنپدراگون 830 از هسته های Kyro 200 به همراه واحد گرافیکی آدرنو 540 استفاده خواهد کرد.

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

شبکه های اجتماعی