baznashr

سفر 3500 کیلومتری به نروژ برای تماشای شفق قطبی

on .

دیمون بکفورد (Damon Beckford) یک عکاس فنلاندی است که مسافت طولانی را به سمت نروژ طی کرد تا بتواند تصاویر زیبایی را از شفق قطبی به ثبت برساند. او به همراه دوست ماجراجوی خود و به وسیله یک خودروی فورد قدیمی و فرسوده از هلسینکی در فنلاند به سمت نروژ حرکت کرد.

این سفر 12 روز به طول انجامید و آنها بیش از 3500 کیلومتر فاصله را طی کردند تا به دیدن جزایر Senja و Lofoten بروند. دیمون و دوستش میکا بیشتر شبها را در چادر می‌خوابیدند که قطعاً برای زمستان نروژ مناسب نبود اما در یکی از این شبها یک کمپ متروکه را پیدا کردند که توانست حداقل آنها را از بادهای سرد در امان نگه دارد. در این کلبه‌ها حمام هم پیدا می‌شد اما خبری از آب گرم نبود و آنها مجبور بودند دوش آب سرد بگیرند.

ماجراجویان فنلاندی در جریان این سفر سختی های دیگری را نیز تحمل کردند. دیمون بکفورد در این رابطه میگوید:

ما به یک تعطیلات پر خرج در هتلهای پنج ستاره نرفته بودیم اما بیشتر اوقات به نظر میرسید که شب را در یک هتل پنج میلیارد ستاره ای پشت سر گذاشته ایم.

عکس های زیبا از شفق قطبی در جریان سفر دیمون بکفورد به نروژ

یک طوفان ژئومغناطیسی موجب به وجود آمدن این منظره زیبا شده استشفق قطبی هتل یک میلیارد ستاره ای دیمون و میکاشفق قطبی فوران شفق قطبی از کوه آتشفشانشفق قطبی شفق های شمالی معمولا زمانی آغاز می‌شوند که آسمان به اندازه کافی تاریک باشدشفق قطبی شفق قطبی کوههای شعله ورشفق قطبی شفق قطبی بازتاب کریستالیشفق قطبی آسمان سبزشفق قطبی رودخانه شفق قطبی در جزیره Lofotenشفق قطبی شفق قطبی شفق قطبی کمرنگشفق قطبی امواج بزرگی که به صخره ها برخورد میکرد فضای ترسناکی را به وجود آورده بودشفق قطبی برخورد شفق قطبی با فانوس دریاییشفق قطبی یک شب در غارشفق قطبی شفق قطبی شفق قطبی چادری که محل خواب دیمون و میکا بودشفق قطبی قیام شفق قطبیشفق قطبی مرد ستاره ایشفق قطبی غارنشین؛ میکا تعادل خود را بر روی یک سنگ لغزنده حفظ کرده استشفق قطبی تکه ای از ابر در میان شفق قطبی به مانند یک سفینه فضایی به نظر می‌رسدشفق قطبی طوفان رنگهاشفق قطبی سپیده دمشفق قطبی خانه ای در میان شفق قطبیشفق قطبی استقبال از شفق قطبیشفق قطبی

 منبع :boredpanda

لینک منبع: gadgetnews.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

شبکه های اجتماعی