baznashr

غیرفعال سازی اپلیکیشن ها با Disable Application (نیازمند روت) - زوم‌اپ

on .

هنگامی که گوشی جدیدی خریداری می‌کنیم شاهد اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده‌ای در آن هستیم که اکثرا کاربری برای ما ندارند. این برنامه‌ها به دلیل آنکه از سوی خود تولیدکننده‌ی گوشی‌های موبایل روی اندروید نصب شده است جزو اپلیکیشن‌های سیستمی محسوب شده و حذف آن برای کاربرانی که گوشی خود را روت نکرده باشند امکان پذیر نیست. از سوی دیگر اپلیکیشن‌هایی در گوشی هستند که شاید استفاده‌ی زیادی از آن‌ها نداشته باشیم. برای مثال مارکت‌های اندرویدی تنها زمانی مورد نیازمان خواهند بود که قصد دانلود یا آپدیت اپلیکیشنی را داشته باشیم اما اگر سری به بخش Running Service بزنید مشاهده می‌کنید که در اکثر ساعات روز، حتی با وجود عدم استفاده توسط شما در پس زمینه‌ی گوشی در حال فعالیت هستند. حذف این برنامه‌ها نیز چندان عاقلانه نیست چراکه در این صورت هربار که نیاز به نصب یا بروزرسانی اپلیکیشنی داشته باشید مجددا باید برنامه را نصب کنید و این نصب و حذف‌های مکرر طبیعتا باعث آزار خواهد بود. در شرایطی که به عنوان مثال گفته شد Freeze یا غیرفعال کردن برنامه‌ها بهترین انتخاب برای کاربران خواهد بود. Disable کردن یک اپلیکیشن باعث خواهد شد تا فعالیت‌های اپلیکیشن غیرفعال شده به صفر برسد و دارای کوچکترین فعالیتی نیز در پس زمینه نباشد.

غیرفعال سازی اپلیکیشن ها با Disable Application (نیازمند روت) - زوم‌اپ

با انجام این کار آیکون برنامه از App Drawer نیز حذف می‌شود و دیگر قابلیت اجرا شدن را نیز نخواهد داشت. حال کافیست تا هر هنگام که نیازی به آن داشتید با یک لمس آن را مجددا فعال کرده و به استفاده از آن بپردازید و بعد از انجام کارهای مورد نظر، مجددا آن را به حالت غیر فعال تبدیل کنید. Disable Application اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که با ارائه‌ی لیستی از تمام اپلیکیشن‌هایی که قبل و بعد از خرید گوشی روی آن نصب شده‌اند امکان Disable کردن برنامه‌ها را تنها با یک لمس برای شما مهیا خواهد کرد. در کنار اپلیکیشن‌های پیش فرض برچسب قرمز رنگی با عنوان System و در کنار اپلیکیشن‌هایی که خود اقدام به نصب آن‌ها کرده‌اید نیز برچسب سبز رنگی با عنوان User نمایش داده شده است تا با آگاهی از نوع اپلیکیشن‌ها، اقدام به غیرفعال‌سازی آن‌ها کنید. بعد از Freeze کردن یک اپلیکیشن نیز یک برچسب آبی رنگ با عنوان Frozen به کنار اپلیکیشن اضافه خواهد شد تا شما را از اپلیکیشن‌های غیرفعال شده باخبر کند. این برنامه برای اجرا به دسترسی روت نیاز خواهد داشت و می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام به دانلود آن کنید.

نکات مثبت

  • امکان غیرفعال سازی اپلیکیشن های سیستمی
  • امکان فریز کردن اپلیکیشن های نصب شده توسط کاربر
  • امکان فعال/غیرفعال سازی اپلیکیشن ها با یک لمس

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی مشاهده نشد.

دانلود اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به زومیت معرفی کنید

لینک منبع : zoomit.ir

Comments are now closed for this entry

سرور مجازی ایران -ایساتیس سرور سرور ویژه گیم - ایساتیس سرور فروش دامنه ایران 

شبکه های اجتماعی